Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich užívaním v súlade s Cookies.
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Aký je správny darček pre bábätko?

Určite sa Vám už v rodine narodilo nejaké bábätko a vy ste premýšľali aký dar pre také batoľa je ten správny, čo kúpiť na návštevu?

V tomto našom blogu sa pokúsime poradiť, čo je vhodný darček pre bábätko a jeho mamičku.

Pri výbere darčeka by ste v prvom rade mali pozerať na praktickosť ale taktiež môžete novo- rodičov a novorodenca potešiť originálnym kúskom.

  1.      Hracia deka – vynikajúci darček pre rozvoj dieťatka

Hracia deka vytvára pre dieťatko nie len svet na hranie, ale aj spoznávanie sveta okolo seba. Disponuje totiž so zavesenými hračkami a pohyblivými časťami, niektoré po stlačení vytvárajú aj melódiu. To všetko napomáha pri rozvíjaní hmatovom, sluchovom aj vizuálnom vnímaní bábätka. Pri výbere dbajte na to aby bola deka vyrobená s príjemného materiálu, ktoré zaručí príjemné ležanie bábätka na chrbte aj brušku.

 

 

 

 

  1.      Kozmetika pre bábätko

Pokožka najmenších je citlivá a potrebuje správnu starostlivosť. Kvalitnú kozmetiku uvíta každý rodič novorodenca. Pri výbere sa opýtajte rodiča akú kozmetiku používa alebo dbajte na to aby išlo o prírodné prípravky, vyvinuté pre jemnú pokožku batoľaťa.

Na prvom mieste v detskej kozmetike patrí značka Mustela Stelatopia. Séria zahŕňa: kúpeľový olej, krém na kúpanie a zvláčňujúce krémy vhodné pre detskú pokožku od narodenia. Výrobky neobsahujú farbivá ani parfúmy, 99% nespôsobuje alergie a sú vhodné na zmäkčenie a udržiavanie správnej vodnej rovnováhy pokožky. Šampóny a krémy na kúpanie zmäkčujú vodu a ľahko sa zmývajú, pričom na pokožke nezanechávajú žiadne stopy. V kompozícií dominujú prírodné zložky.  1.      Hryzadlá a hrkálky

Hryzadlá a hrkálky nepochybne patria na zoznam ideálnych darčekov pre bábätká. Najmenšie deti budú v rúčkach s nadšením skúmať tvar a farby hrkálok, a samozrejme, tešiť sa zo zvukov.  Navyše, bábätkám tieto predmety pomáhajú pri rozvíjaní jemnej motoriky a pri učení spracovávať okolité podnety. Počas obdobia rastu zúbkov prinesú úľavu ďasnám hryzadlá. 

 

 

 

 

 

 

  1.      Detské oblečenie s vtipným motívom

Uvažujete, že dieťatku venujete oblečenie? Čo tak rozveseliť rodičov tričkom pre drobca s vtipným motívom? Darovať môžete napríklad dojčenské body s nápisom „Dámy, tak som tu“ alebo „Ľúbim maminu a tatina“. Ponuka je ozaj široká. Na výber máte desiatky rôznorodých motívov, medzi ktorými zaiste nájdete tie správne slová.

U nás Vám veľmi radi zhotovíme aj vlastný text no detské body napríklad s nejakou vtipnou situáciou, alebo menom babätka.

 

 

 

  1.      Posteľná bielizeň

Detské obliečky sú vhodný darček pre novorodenca. V detskej postieľke bude totiž dieťatko spočiatku tráviť väčšinu dňa. Na čo prihliadať pri výbere? V prvom rade sa zamerajte na kvalitu materiálu. Obliečky by mali byť vyrobené z tkanín, ktoré sú mäkké na dotyk a šetrné k detskej pokožke. Na trhu nájdete bohatú ponuku farieb a motívov, myslite pri tom na štýl detskej izby, a určite rodičov potešíte.

 

 

  1.      Plienková torta

Mali by ste záujem venovať praktický a zároveň originálny darček pre bábätko? Obľúbeným tipom je plienková torta. Ak ste sa s týmto pojmom ešte nestretli, vedzte, že ide o súpravu plienok zabalenú v luxusnom darčekovom balení v tvare torty. Súčasťou balenia býva darčeková kartička, na ktorú môžete napísať vlastné venovanie.

 

Zdroje:

https://www.tutuli-mutuli.sk/sk/

https://www.alza.sk/maxi/t-tomi-plienkova-torta-mala-zirafa-d5518283.htm

https://www.4home.sk/4home-detske-bavlnene-obliecky-do-postielky-sloniky,-100-x-135-cm,-40-x-60-cm/

https://www.agatinsvet.sk/lilliputiens-jednorozec-louise-hrkalka/

https://www.4home.sk/play-to-hracia-deka-s-melodiou-medvedik-90-x-37-cm/

https://sk.expertexpro.com/13-luchshikh-brendov-detskoy-kosmetiki/#q-product-1